Cóż powiedzieć – kolejny Dzień Mamy za nami. Pomimo deszczu, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem, goście, a więc i same Mamy, przybyli na spotkanie zorganizowane przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie związane z Dniem Wszystkich Mam w dość dużej grupie i to zróżnicowanej stażem…

Oprawę muzyczną przygotował zespół „Sztabiniaki”, zarówno przedstawiciele młodzi i Ci „jeszcze młodsi”. Nie brakowało wspomnień o Mamach, Mamusiach – czasami i przez łzy. Poezja natomiast wyraziła pełnię uczuć do swoich Rodzicielek. Swoje utwory deklamowali poeci: Krystyna Gudel, Bożena Klimaszewska i moja skromna osoba Józef Z. Budziński. Świętowanie ubogaciła wystawa kilkunastu prac plastycznych (obrazów) Bożeny Klimaszewskiej. Wszystkie Mamy zostały obdarowane kwiatami, co też uświęciło ten szczególny dzień w ich życiu.
Bez wątpienia można z całą pewnością powiedzieć, iż świętowanie Dnia Matki w Sztabinie było imprezą Bardzo udaną.
Organizatorom i wszystkim wykonawcom z całego serca Bardzo Dziękuję.

Z ukłonami
Józef Z. Budziński