22 czerwca, na plaży w Sztabinie, odbył się mini festyn związany ze świętowaniem najkrótszej nocy w roku – Nocy Świętojańskiej. Miało miejsce szukanie kwiatu paproci, konkurs na najładniejszy wianek, puszczanie wianków na rzekę, zabawy dla dzieci i ognisko.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie, w organizacji imprezy, wsparł Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Suwałkach. Promował on swoje działania wśród przybyłych mieszkańców oraz był sponsorem wielu upominków, waty cukrowej i dmuchanej zjeżdżalni – najbardziej lubianej przez dzieci atrakcji.

Konkurs na najładniejszy wianek.
Do konkursu zgłoszono 19 wianków. I miejsce – Patryk i Franek Szyc. Drugie – Dawid Paul, Marcelina Suchwałko, Julia Waluś, Natalia Pastewska, Iga Raczkowska.

„Kwiat paproci” znalazł Krystian Godlewski.

Dziękujemy współorganizatorom tj. OWES w Suwałkach, Urzędowi Gminy Sztabin oraz Ryszardowi Mikuckiemu za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.