Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

 

W piątkowy wieczór (17.02.2023) w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sztabinie miało miejsce ciekawe wydarzenie literackie. Józef Zenon Budziński zaprezentował swój najnowszy zbiór poetycki „Słyszę słowem”.

W obecności zainteresowanych, znajomych i przyjaciół, czytał wybrane wiersze i zapoznał z pracą nad książką, odpowiadając na pytania prowadzącej Małgorzaty Ostrowskiej, dyrektor Centrum w Sztabinie. Uczestnicy spotkania mogli włączyć się w rozmowę, dodać swoje spostrzeżenia związane z odbiorem wierszy Józefa Budzińskiego, wysłuchać pierwszych recenzji. W wierszach poety, w większości miniaturach i zapisanych myślach, kryją się życiowe prawdy i wielka mądrość. Podziwiam skrótowość poetyckich zapisów, a przy tym głęboki przekaz. Uczta dla ducha zakończyła się wpisaniem dedykacji i złożeniem autografów.
W drugiej części spotkania delektowaliśmy się karnawałowymi przekąskami, które przygotowali pracownicy Centrum i rodzina poety. I tu również nie zabrakło rozmów o charakterze literackim, jak też o historii regionu.
To było ciekawe wydarzenie. Chylę czoła przed Organizatorami i bohaterem wieczoru Józefem Z. Budzińskim.

Krystyna Gudel

Galeria