„Książkowy niekalendarz” to nowo powstała inicjatywa czytelnicza, przygotowana przez kolektyw Mamy Projekt, przy graficznej współpracy ze Studiem Sarna; przedsięwzięcie jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
„Niekalendarz” to propozycja dla wszystkich mieszkańców Gminy Sztabin, którym potrzebna jest mała zachęta do odwiedzin w bibliotece, bodziec do sięgnięcia po książkę, coś, co sprawi, że (na nowo?) odkryją radość z czytania.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie włączyło się do akcji! Zależy nam, by team miłośników czytania stale się powiększał, a najbardziej nas cieszy, gdy członkami nieformalnej grupy moli książkowych stają się najmłodsi i młodzi duchem czytelnicy…
Na czym polega akcja ? W skrócie – na podejmowaniu comiesięcznych czytelniczych wyzwań. To inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. W placówkach naszej Biblioteki, oznakowanych plakatami akcji, można odebrać specjalne materiały – karty na pieczątki oraz zapoznać się z zadaniami na każdy miesiąc.
Do udziału w akcji zapraszamy też grupy przedszkolne i klasy szkolne.
Odwiedzajcie Bibliotekę, czytajcie, realizujcie zadania, po pozytywnym ukończeniu projektu otrzymacie pamiątkowy dyplom i nagrodę 🙂
Akcję realizują Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie, Pl. Karola Brzostowskiego 8; Filia w Jaminach; Filia w Jastrzębnej Drugiej