Od wielu lat tradycją w naszej gminie jest organizacja bożonarodzeniowego konkursu na stroiki, szopki i ozdoby świąteczne. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym zarówno ilość zgłoszonych prac, jak też pomysłowość i inwencja twórcza autorów. Do tegorocznego konkursu, którego podsumowanie odbyło się 10 grudnia 2017 r. w świetlicy Centrum, zgłoszono 40 prac wykonanych przez indywidualnych autorów oraz 2 prace grupowe.

Można było podziwiać bałwana z papierowej wikliny, gwiazdę wykonaną z siana, misternie wykonane bombki - szopki z orzechów włoskich, czy też renifera z brzozowych kołków. Większość stroików wykonano z naturalnych produktów, takich jak szyszki, orzechy, patyki i tykwy. Podziwiać można było wykonane szydełkiem anioły, Mikołaje i bałwany.

Komisja oceniła prace, jak niżej:

W grupie wiekowej - dzieci

W kategorii stroik bożonarodzeniowy:

I miejsce – Julia Kapla

II miejsce – Weronika Kapla

III miejsce – Karolina Tomaszewska, Oliwia Matyskieła

W kategorii ozdoba:

I miejsce – Julia Lewoc

II miejsce - Patrycja Ostapowicz

III miejsce – Oliwia Sztukowska

W kategorii szopka:

I miejsce – Julia Szyc

W grupie wiekowej - dorośli

W kategorii stroik:

I miejsce – Grzegorz Łapszys, Irena Talkowska, Julian Broś, Barbara Kaczyńska

II miejsce – Magdalena Pachucka, Joanna Kapla, Bożena Karczewska

III miejsce – Dorota Zdzichowska, Paweł Olichwier,

W kategorii stroik:

I miejsce - Katarzyna Olichwier

II miejsce – Ewa Kierklo, Marzena Walijewska, Anna Krysztopa

III miejsce – Marta Turkowska, Magdalena Krysztopa, Irena Ostapowicz

Nagrodzono wszystkich autorów prac jak też stroiki wykonane zespołowo przez stowarzyszenie Aktywny Sztabin i grupę z Jaziewa.

Gratulujemy wszystkich uczestnikom pomysłowości w wykonaniu prac, dziękujemy za udział w konkursie i poświęcony czas na wykonanie ozdób.