Jastrzębna Druga 45, 16-310 Sztabin
tel. 87 641 40 43
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bibliotekarz – Sylwia Łazarska

Filia w Jastrzębnej Drugiej mieści się w budynku po byłej szkole podstawowej. Czytelnicy oprócz zgromadzonego księgozbioru mogą korzystać z komputerów z dostępem do Internetu.

Biblioteka ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie. Razem organizujemy imprezy i festyny promujące czytelnictwo oraz tradycje lokalne. Prowadzimy także szkolenia związane z obsługą komputera i korzystania z Internetu.

Przy bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

22 maja 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Jastrzębnej Drugiej zorganizowane zostały warsztaty plastyczne pod hasłem „Kwiatek dla mamy”. Uczestnicy spotkania wykonali piękne, różnokolorowe kwiaty, które zabrali do domów, aby 26 maja wręczyć je swoim ukochanym mamom.

Sylwia Łazarska

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się akcja „Pocztówka dla Mateuszka” – 9 – letniego chłopca z zespołem Downa, który uwielbia otwierać listy i paczki. Mali czytelnicy Filii Bibliotecznej w Jastrzębnej Drugiej bardzo chętnie włączyli się w tą akcję i wykonali własnoręcznie przepiękne kartki urodzinowe.

Sylwia Łazarska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

wielkTradycją w naszej bibliotece stały się warsztaty plastyczne z okazji świąt wielkanocnych. W tym roku dzieci rónież wykonywały piękne ozdoby. Pani Ewa Białous pokazała, jak zrobić wielkanocne witraże do powieszenia w oknie oraz ślicznego zajączka z bawełnianej skarpety. Ja nauczyłam ozdabiać styropianowe jajo marszczoną bibułą by stało się kolorową pisanką, ślicznym kurczaczkiem lub zajączkiem.

Sylwia Łazarska

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

6 marca spotkaliśmy się w bibliotece by wykonać drobne upominki z okazji Dnia Kobiet. Tym razem uczyliśmy się, jak krok po kroku zrobić piękne kwiatowe koszyczki. Dzieci uczestniczące w tym spotkaniu wykazały się ogromną cierpliwością potrzebną przy bardzo pracochłonnym zwijaniu kwiatuszków.

Sylwia Łazarska

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Ferie zimowe to dla dzieci pora odpoczynku od nauki i codziennych szkolnych obowiązków. Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej, aby umilić im ten wolny czas, zorganizowała kilka spotkań, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największą atrakcją był kulig zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie i mieszkańcami. Zakończyliśmy go rozpaleniem ognisk, przy których można było ogrzać się i upiec kiełbaski.

wielkanocnyWzorem lat poprzednich również w tym roku Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga-Ostrowie oraz dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowały warsztaty wielkanocne. Na spotkaniu tym królowały przede wszystkim jajka, jako symbol zbliżających się świąt, ale nie zabrakło również zajączków i kurczaczków.

kota17 lutego 2017 r. spotkaliśmy się, by uczcić obchodzone tego dnia święto kota. Na początku obejrzeliśmy zdjęcia kotów różnych ras, a także kocich bohaterów z bajek. Porozmawialiśmy o własnych pupilach. Następnym punktem naszego spotkania było robienie masek kotów oraz czytanie książeczek: W. Badalskiej – „Muzyka na krzywej wieży”, D. Gellner – „Koty” oraz na specjalne życzenie uczestników: St. Jachowicz – „Chory kotek”.

warsztaty plastyczne24 maja 2016 r. odbyły się warsztaty plastyczne z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Tym razem Ewa Białous uczyła zebrane dzieci wykonywania prostych kwiatów z krepiny, które następnie zebrane zostały w małe bukieciki i umieszczone w kolorowych koszyczkach z pianki plastycznej. Te piękne własnoręcznie wykonane prezenciki, dzieci wręczyły wzruszonym mamusiom.

czytanie na śniadanieW kwietniu 2016 roku byłam gościem na nietypowych lekcjach języka angielskiego w klasach IV, V i VI w ZSS w Krasnymborze. Lilia Kuleszewicz czytała wybrane bajki w języku angielskim, ja w języku polskim, a Emilia Świątkowska uatrakcyjniła czytanie pięknymi ilustracjami multimedialnymi. Potem uczniowie odpowiadali po angielsku na pytania dotyczące baśni. Spotkania te miały na celu zmotywowanie młodzieży do czytania zarówno w języku polskim jak i angielskim.