Jastrzębna Druga 45, 16-310 Sztabin
tel. 87 641 40 43
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bibliotekarz – Sylwia Łazarska

Filia w Jastrzębnej Drugiej mieści się w budynku po byłej szkole podstawowej. Czytelnicy oprócz zgromadzonego księgozbioru mogą korzystać z komputerów z dostępem do Internetu.

Biblioteka ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie. Razem organizujemy imprezy i festyny promujące czytelnictwo oraz tradycje lokalne. Prowadzimy także szkolenia związane z obsługą komputera i korzystania z Internetu.

Przy bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

wielkanocnyPrzed Świętem Wielkanocnym w naszej bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła pani Ewa Białous. Dzieci miały okazję nauczyć się jak ze zwykłego szarego papieru, zrobić przepiękny wianuszek wielkanocny z kurczaczkiem wykonanym ze styropianowego jaja. I chodź była to bardzo pracochłonna ozdoba, wszyscy uczestnicy dotrwali do końca.

Tegoroczne ferie możemy zaliczyć do bardzo udanych. W trakcie 8 spotkań przeprowadziliśmy warsztaty orgiami, wykonaliśmy bałwana z plastikowych kubeczków jednorazowych, lepiliśmy pingwinki i inne cuda z plasteliny oraz czytaliśmy bajeczki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, na których piekliśmy i ozdabialiśmy kruche ciasteczka. Największą atrakcją był zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga-Ostrowie bal, w czasie którego razem z panią Ewą Białous przeprowadziłam liczne zabawy i konkursy.

Czytam sobie

5 stycznia 2016 r. już po raz trzeci spotkaliśmy się na warsztatach z serii „Czytam sobie w bibliotece”. Scenariusz zajęć opierał się na książeczce Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry”. Rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania tej pięknej historyjki, potem rozmawialiśmy o naszych wyobrażeniach na temat magów i sułtanów oraz oglądaliśmy przepiękne sułtańskie pałace.