Jastrzębna Druga 45, 16-310 Sztabin
tel. 87 641 40 43
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bibliotekarz – Sylwia Łazarska

Filia w Jastrzębnej Drugiej mieści się w budynku po byłej szkole podstawowej. Czytelnicy oprócz zgromadzonego księgozbioru mogą korzystać z komputerów z dostępem do Internetu.

Biblioteka ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie. Razem organizujemy imprezy i festyny promujące czytelnictwo oraz tradycje lokalne. Prowadzimy także szkolenia związane z obsługą komputera i korzystania z Internetu.

Przy bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

Od 2006 roku 17 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Kota. Święto to ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka. Z tej okazji Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała dzieciom spotkanie, które rozpoczęliśmy od przygotowanej przeze mnie prezentacji o kotach, ich zwyczajach, rasach i innych ciekawostkach.

 

Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece w Jastrzębnej Drugiej były pełne różnego rodzaju zajęć. Każdy, kto w tym czasie odwiedził placówkę mógł skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu, pograć w gry planszowe lub poukładać puzzle. Odbywały się też zajęcia grupowe. Na warsztatach dzieci wykonywały portret bałwanka z waty kosmetycznej, lub słuchały bajek na spotkaniach czytelniczych. Najwięcej radości sprawił z pewnością bal karnawałowy przygotowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie a prowadzony przeze mnie i Ewę Białous.

 

 

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Aby sprawić im odrobinę radości dzieci i młodzież 18.01.2019 r. na warsztatach plastycznych własnoręcznie wykonali im upominki. Dziadkowie otrzymali laurki w kształcie koszuli z krawatem, zaś babcie z pięknym kwiatkiem wykonanym z płatków kosmetycznych i puchatych drucików kreatywnych.

Sylwia Łazarska

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

28 grudnia 2018 roku biblioteka wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział mieszkańcy okolicznych wsi i zaproszeni goście. Spotkanie stworzyło możliwość do przełamania się opłatkiem, złożenia najserdeczniejszych życzeń i rozmowy.

 

 

Zgodnie z tradycją Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały w okresie mikołajkowo–bożonarodzeniowym spotkanie dla dzieci i młodzieży. Tym razem były to nietypowe warsztaty. Poprowadziły je Sylwia Białous i Żaneta Onopiuk, pracujące w żłobku w Białymstoku. Pokazały one wiele bardzo ciekawych eksperymentów z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w każdej kuchni.

 

Długie jesienne wieczory stwarzają wspaniały klimat do lektury. 9.11.2018 r. biblioteka w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała miłośnikom książek wieczór bajek.

Wspólne czytanie przygód Kubusia i jego przyjaciół, wesołe zagadki, układanki i kolorowanki związane z misiem stanowiły główną część programy Urodzin Kubusia Puchatka, które po raz kolejny obchodziliśmy w naszej bibliotece 14 października.

 

 

Wakacje to dla dzieci i młodzieży upragniony czas odpoczynku i relaksu. By uatrakcyjnić letni wypoczynek, Filia Biblioteczna wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały 11 sierpnia festyn rodzinny w ramach programu „Wspierania rodziny”. Z powodu nieustannie padającego deszczu festyn odbył się w budynku świetlicy.

Korzystając z pięknej, słonecznej majowej pogody Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała wspólne czytanie na rozłożonych na boisku kocach. Zebrane dzieci wysłuchały, ale też i same czytały innym książkę Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady”. Następnie wykonały sobie piękne zakładki do książek według własnego pomysłu. Spotkanie zakończone zostało wspólnym jedzeniem lodów.

Sylwia Łazarska

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć