Z przyjemnością informujemy, że Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie w 2023 roku otrzymało dotację w wysokości 8 000,00 zł w ramach zadania “Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCZ 2.0 .

Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy Centrum, którzy w ramach wsparcia NPRCz 2.0. będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty biblioteki obejmującej zarówno aktualizowany w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze księgozbiór, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom dostęp do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025